Lázeňský pohárek v Karlových Varech

2.- 7. 12. 2018 se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Karlových Varech konal první keramický workshop projektu DIversity of CEramics. Workshopu se zúčastnili vždy 3 studenti a 2 vyučující z partnerských škol z Portugalska, Lotyšska a Francie. Tématem workshopu byl tradiční lázeňský pohárek. Protože pro partnery to bylo zcela nové a neznámé téma, workshop byl zahájen již v neděli návštěvou největší sbírky lázeňských pohárků v Lokti, prohlídkou hradu a obědem v místním pivovaru.

V pondělí ráno zahájila workshop zástupkyně školy p. Ladýřová a následovaly prezentace jednotlivých partnerských škol, které si připravili studenti a vyučující. Po představení partnerů a vysvětlení základního cíle workshopu se  všichni účastníci přesunuli do kreslírny, kde začali pracovat na svých grafických návrzích a skicách. Garanti a odborní poradci za naší školu byli Michal Beneda a Alena Růžičková, kteří již u výkresů diskutovali realizovatelnost předložených návrhů. V úterý začali všichni modelovat a odpoledne se vydali do Letohrádku Ostrov, kde si prohlédli výstavu porcelánu SUPŠ Karlovy Vary a nakoupili ve specializovaném obchodě firmy Koh-i-noor Harmudth. Ve středu pokračovali v modelování a odpoledne byly všechny modely téměř hotové. Ve čtvrtek dopoledne navštívili muzeum a hutě v Moseru a po obědě zcela dokončili své návrhy z hlíny.

Slavnostní ukončení projektu proběhlo ve čtvrtek odpoledne, když každý žák představil svůj návrh několika větami. Celkem se sešlo 12 lázeňských modelů od žáků a další od vyučujících. Naše škola má za úkol modely zpracovat do finální podoby, vytvořit formy a připravit polotovary, které budou příští rok použity na workshop zaměřený na dekoraci.

20181203_101104  láeňský pohárek (47) láeňský pohárek (51)láeňský pohárek (27)láeňský pohárek (13) láeňský pohárek (15)   láeňský pohárek (12)láeňský pohárek (56) láeňský pohárek (57)  20181206_131603

LOGO_DICE