Keramka v Itálii – kurz pro učitele IKT

“Internet Web Platforms for Classroom”, Florencie, Europass Teacher Academy, Itálie (25. – 30.4. 2016)

Jedním z učitelů byl Mgr. Jan Kábrt, který navštívil kolébku italské renesance – krásnou Florencii. Po dobu šesti dní tu navštěvoval jazykovou školu EUROPASS. Na té společně s tureckými, řeckými, španělskými a rumunskými kolegy navštěvoval kurz s tématem Internet web platforms for classroom. Celý kurz probíhal v angličtině. Zabýval se webovými aplikacemi, které mohou zpestřit výuku a udělat ji pro žáky, kteří technologie milují, atraktivnější.

 Na první den byl pro všechny účastníky připraven v rámci seznámení a teambuildingu poznávací výlet do okolního Toskánska. Navštívili jsme kamenné městečko San Gimignano, charismatickou Sienu, poobědvali jsme v jedné z místních vinic, dokonce jsme měli možnost ochutnat zdejší víno z oblasti Chanti. Výlet se moc povedl, celou dobu nás provázelo krásné počasí a všem se zde moc líbilo.

 Během dalších dnů nás naše lektorky Ilaria a Tatiana vzdělávaly pokaždé na jiné téma. Diskutovali jsme nad systémem školství v našich zemích, nad technikami, které využíváme pro výuku a samozřejmě nad motivací. Dalšími tématy pak byly jednotlivé webové aplikace. Jako příklad mohu uvést aplikace https://getkahoot.com/, www.socrative.com nebo Google forms, které slouží k vytváření zábavných kvízů a her. Ukázali jsme si také, jak využít k výuce Youtube, sociální síť EdModo nebo jak si založit svůj blog na https://edublogs.org/. Veškerá komunikace probíhala v angličtině, což vedlo k lepšímu poznání tohoto jazyka. Volný čas po skončení kurzu jsme využili k poznávání Florencie a výletům do okolních měst.

 Celý kurz hodnotím velmi pozitivně a přínosně. Je skvělé, že mají učitelé na naší škole možnost takhle cestovat, poznávat kolegy a vyměňovat si zkušenosti.