Textilní techniky v Rize

Workshop v Rize se konal 26.9.- 1.10. 2022 za účasti všech partnerských týmů.

Tento projekt probíhal v Lotyšsku v Rize, kde jsme navštívili místní uměleckou školu a zúčastnili se workshopu, který si pro nás škola připravila. První den jsme si mohli prohlédnout školu, třídy, nahlédnout i do výuky a i si popovídat se studenty. Viděli jsme jejich práce a to nám umožnilo načerpat novou inspiraci a poznat, jak pracují studenti v jiných školách.

Workshop se týkal dvou technik a to byla tzv. technika na samet a technika solar print.

Při technice na samet jsme používali speciální lepidlo, kterým jsme si nakreslili svůj vlastní motiv, který po použití žehličky na látce zůstal, poté se musel zbytek sametu odstranit, a tím jsme si vytvořili vlastní látku se svým vlastním vzorem.

Na solar print jsme si také mohli zvolit vlastní vzor a pomocí speciálních barev a slunce jsme si vytvořili malé plátěné tašky podle našich představ. Líbilo se mi, že jsme si mohli zvolit své vlastní vzory u obou technik.

Škola si pro nás připravila i program mimo školu. Měli jsme možnost navštívit místní muzea umění, národní knihovnu a také známé moto muzeum. Též jsme se prošli srdcem Rigy a poznali blíže město, ve kterém jsme pobývali.

V rámci programu jsme se se studenty z Portugalska a Lotyšska vydali na výlet do blízkého města jménem Sigulda, kde jsme obdivovali krásy místní přírody.

Tento projekt byl pro mě přínosný v poznání nové země a školy v zahraničí. Dodalo mi to novou inspiraci. Byla to pro mě přínosná zkušenost v mém oboru. Naučila jsem se nové techniky, o kterým jsem dříve ještě neslyšela. Též jsem poznala studenty stejného oboru v jiné zemi.

Zpráva z workshopu napsala Michaela Leichterová, žákyně OKS3.

 

 

riga1 riga2 riga3 riga4 riga5