Mezinárodní přehlídka na hradu Loket

Mezinárodní oděvní workshop.

Od 21.  do 23. listopadu se na naší škole konal závěrečný mezinárodní oděvní workshop k projektu FASHION financovaný z programu Erasmus+. Přicestovali k nám žáci a vyučující z partnerských škol  v portugalském Portu a lotyšské Rize. V pondělí si návštěvníci na komentované prohlídce prohlédli školu a nacvičovali v tělocvičně choreografii na přehlídku. Na poslední chvíli upravovali modely a vše ladili na přehlídku.

V úterý se celá skupina 40 žáků a vyučujících přesunula na hrad Loket. První dvě hodiny společně nacvičovali choreografii na přehlídku, poté si vyslechli výklad v angličtině a prohlédli si jednotlivé části hradu. Kolem poledne jsme se všichni přesunuli na výborný oběd do pivovaru, abychom načerpali sílu na módní přehlídku. V jednu hodinu jsme se vrátili zpátky do slavnostního sálu hradu a probíhala poslední zkouška.

Přesně ve dvě hodiny zahájila paní Ladýřová módní přehlídku, kterou moderovali Patricie Dvořáková a Kristýna Zmeškalová v češtině a angličtině. První předvedla své modely SUPŠ keramická a sklářská, po ní nastoupila lotyšská Riga Art and Design Secondary School a přehlídku uzavírala portugalská Soares dos Reis School of Arts z Porta. Zlatým hřebem bylo závěrečné defilé všech modelů. Stejnou přehlídku jsme pro veřejnost zopakovali ještě v 15:00. Vystavované modely sklidily obrovský potlesk a všichni účastníci byli hrdi na skvěle odvedenou práci.

Po zabalení a úklidu se celá skupina vrátila do Karlových Varů a vyučující se sešli na slavnostní večeři, kde zhodnotili  celkový průběh projektu, kvalitu spolupráce a techniky, které měli možnost se naučit.

Ve středu v dopoledních hodinách se celá skupina sešla u Galerie umění a prohlédla si výstavu „Výtvarní umělci na keramické škole (1945-1995)“ a stálou výstavu 100 let – 100 děl/ 100 umělců – 100 osudů. Po výstavě jsme prošli lázeňskou zónou kolem Pravoslavného kostela sv. Petra a Pavla k Becherově vile, kde jsme si prohlédli výstavu „Umění současné keramky“. Celý workshop byl ukončen slavnostním rozloučením a předáním certifikátů.

Poděkování patří vedení školy, hradu Loket a Galerii umění Karlovy Vary za spolupráci, veřejnosti za podporu a účast a samozřejmě všem účastníkům za kreativitu a vytvoření nádherných oděvních modelů.

plakát Fashion_A1 (1)