Jazykový kurz angličtiny – Londýn

Ve dnech 10. – 14. 7. 2017 jsem se zúčastnila jazykového kurzu 30+ Intensive English Course na Tti School of English v Londýně. Jednalo se o intenzivní týdenní kurz anglického jazyka se získáním certifikátu s úrovní Intermediate.

Vyučování bylo každý den rozděleno na dvě části – první (dopolední) část probíhala v malé čtyřčlenné skupince s jedním lektorem a bylo zaměřeno téměř výhradně na konverzaci, případně vysvětlení používání určitých frází, slovních spojení nebo gramatických problémů. Druhý blok vyučování probíhal až do relativně pozdních odpoledních hodin, v jiné budově a s jinou lektorkou a byl ve větší skupině cca 17 studentů zaměřeno na procvičování gramatiky.

Škola se o studenty stará velmi dobře, byl pro nás zajištěn skvělý servis, zaměstnanci školy byli vždy ochotni poradit, zajímala je zpětná vazba o naší spokojenosti.

Na kurz jsem odjížděla s očekáváním, že se zlepším v anglické konverzaci a slovní zásobě. Myslím, že má očekávání byla relativně splněna, týden v anglickém prostředí byl pro mou angličtinu velkým přínosem i vzhledem k tomu, že jsem byla jediná studentka z Čech (mezi kolegy, kteří byli převážně ze Španělska, Francie, Holandska a Švýcarska). Potřebovala jsem odstranit ostych z konverzace v anglickém jazyce, zdokonalit se v anglické gramatice, naučit se sama (bez průvodce) pohybovat v cizí zemi, což se do jisté míry podařilo. Velkým plusem pro mě bylo ubytování v rodině. Bydlela jsem v útulném a čistém pokoji u skvělé hostitelky, která mi u našich každodenních velmi milých večerních setkáních u čaje poskytovala „třetí blok výuky“.

Kurz byl velmi intenzivní, náročný na čas, který pak nezbýval na procvičování slovní zásoby, ve které se musím ještě hodně zdokonalovat.

Během kurzu jsem stihla projít také centrum Londýna s nejznámějšími památkami a (Westminster Abbey, Buckingham Palace atd.)

Škola i ubytování byly v úžasné čtvrti Camden Town v severní části Londýna. Tato čtvrť je známá svými trhy, street artem, bary, různými hudebními produkcemi, různými subkulturami. Protéká jí kouzelný Regent´s Canal, nedaleko od školy je Regent´s park, ve kterém leží londýnská ZOO. Ráda bych se do této čtvrti co nejdříve ještě jednou na pár dní vrátila, tentokrát jako obyčejný turista.

dav

dav

dav

dav

mde

mde

dav

dav

Tento typ mobility v rámci projektů Erasmus+ bych doporučila každému, myslím si, že je velmi přínosný.