Designblok 2023

Výprava za současnými designovými trendy na Designblok 2023 

Na cestu za produkty syntézy krásy, kvality a funkce jsme se 4. 10. 2023 vydali s žáky třídy GF2 a s keramiky ze tříd OKS2, OKS3 a OKS4 na Designblok do Veletržního paláce Národní galerie v Praze, Míčovny Pražského hradu a Uměleckoprůmyslového muzea. Krátkodobá expozice Designbloku je jednou z hlavních kulturních akcí sezóny, přičemž se jedná o událost mezinárodního významu. Festival představuje to nejaktuálnější z českého designu.  

Expozice zářily efektními instalacemi. Právě způsoby sebeprezentace a instalace firemních stánků nabídly žákům možnost přemýšlet o vlastních způsobech interpretace nejen produktů, ale i celého kontextu. 

Rozebírala se zde aktuální témata týkající se recyklace a také otázka zapojení umělé inteligence do kreativního procesu. Návrháři ochotně rozkrývali některé své tvůrčí postupy. Dostupné přednášky o designu, diskuse o budoucnosti knih, to vše mělo rovněž obohacující charakter. 

Pro mladší žáky bylo zajímavé i první setkání s budovou a s prostory české Národní galerie v prostředí Veletržního paláce.  

Náhledový obrázek: upm.cz