Workshop Banáni 2023

Letošní heslo Banánů bylo: S odvahou”

Máme spousty nástrojů, které nám pomáhají při práci. Tyto nástroje se rychle zdokonalují a vypadá to, že dokáží práci udělat téměř za nás. Pojďme udělat krok zpět, odložit na pár minut technologie, vzít běžné pomůcky a použít je v jiném kontextu, nekonvenčně, také zkoumat jejich další využití, inspirovat se, hrát si, být odvážní. 

Lektorkou workshopu byla Tereza Saitzová, která se zajímá o edukativní přesah designu a ve svých projektech se snaží o rozvíjení kritického myšlení, kreativity, spolupráce a vlastní odpovědnosti u dětí od předškolního věku po středoškoláky. Baví ji experimentovat s různými polohami grafického designu a jeho přesahem do jiných oborů. Celé zadání vedlo k realizaci jednoho výtvoru, a sice plakátu ve formátu A1. 

Zapojili se grafici ze tříd GF2 a GF3. 

Vernisáž plakátů  

Program bude letos bohatý díky studentům, kteří se do jeho organizace zapojili. Zavítejte do podchodu u bývalé galerie Supermarket WC, případně do Výměníku na dílnu, módní přehlídku, výstavu, kde se můžete těšit i na svařák a teplý čaj. 

 

S ODVAHOU! 

V PODCHODU od 17.15 VERNISÁŽ
Čeká nás výstava „S ODVAHOU!“, kterou pro vás připravili nejen studenti SUPŠKV, ale i účastníci veřejného workshopu, konaného 9. 11. 2023 ve Výměníku. 

Pod vedením grafické designérky Terezy Saitsové zpracovali téma odvahy. Buďte odvážní i vy, přijďte se podívat a symbolicky se rozloučit s galerií Supermarket WC.

VE VÝMĚNÍKU od 17.45 PROGRAM 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA 

Studentky SUPŠKV si připravily módní přehlídku (modely na témata recyklace a 17. listopad) doprovázenou autorským čtením spolku Kultivary. 

DIÁKOVÁ DÍLNA 

Během večera se budete moci zapojit do diákové dílny, kde vytvoříte diapozitivy, které budeme rovnou promítat na fasádu budovy. Nejprve budou na ukázku promítána již hotová díla, vytvořená účastníky na předchozí akci “Výměník září”. Centrum Výměník se tak promění v symbolické světlo svobody! 

DJ nás bude provázet celým večerem a TEPLÝ ČAJ či SVAŘÁK bude k dispozici společně s drobným občerstvením. 

#Sodvahou