Metodičky prevence

Podílíme se na opatřeních při výskytu rizikového chování ve škole (např. požívání návykových látek, záškoláctví atd.) a dáváme podněty k možné nápravě, zveme do školy odborníky, kteří se zabývají rizikovým chováním a současně informujeme žáky školy, zákonné zástupce a pracovníky školy o své činnosti.

• Nabízíme žákům možnost poradit se o svých problémech, které potom společně řešíme v rámci Školského poradenského pracoviště.
  • Setkáváme se s žáky, kteří jsou v některých případech ohroženi ve svém vývoji, sebepojetí a komunikaci s druhými, snažíme se je pozitivně motivovat, aby do školy chodili rádi.
  • Vedeme individuální konzultace s žáky, s rodiči, informuje o kontaktech pro případnou další pomoc.
  • Spolupracujeme s pedagogicko-psychologickou poradnou (dále PPP).
  • Participuje přímo i nepřímo na programech prevence rizikového chování.
  • Koordinujeme a kontrolujeme realizaci preventivního programu školy, tak abychom u nás ve škole předešly výskytu rizikového chování.
  • Podílíme se na soustavném vzdělávání pracovníků školy v oblasti prevence a pravidelně je informuje o vhodných preventivních aktivitách.