Projekt SHoW, mobilita 5 – Azory

Závěrečná mobilita projektu SHoW se konala na ostrově Terceira a byla v režii zdejší základní školy Francisco Ferreira Drummond. Luis Maciel. Místní učitel zároveň koordinuje 7 projektů a je velmi zkušený. Celkově jsou na jejich škole projekty Eramsus brány velmi vážně.

Program byl perfektní. Celý týden se nám věnovalo 5 vyučujících, z nichž každý měl na starost určitou část programu. Ze stěžejních částí programu bych zmínil návštěvu vulkánu Algar do Carvao, vulkanicky významné západní pobřeží ostrova, historickou část města Angra do Heroismo, která je dědictvím UNESCA, přírodní bazénky vytvořené sopečnou činností na pobřeží Atlantiku, pozorování velryb (3 vorvaňů a delfínů), 3 delší významné túry po ostrově a mnoho dalších společenských a kulturních událostí. Z nich bych vyzdvihl návštěvu místních býčích zápasů, na kterých jsme byli seznámeni dokonce s prezidentem Azorských ostrovů.

S partnerskými institucemi jsme se shodli na tom, že naše partnerství je velmi cenné a budeme usilovat o další případnou spolupráci i po skončení projektu.

Organizačně celý týden proběhl hladce, nyní již zbývají pouze dokončovací práce na projektu a podání závěrečné zprávy do konce října.

Zpracoval vedoucí akce: Mgr. Martin Tamáš