Keramka na bruslích

„Keramka na bruslích“ očima vyučujících

Dne  21. 12. 2022 se uskutečnil 3. ročník sportovní akce „Keramka na bruslích“ pro žáky 1. – 4. ročníků naší školy, včetně tříd KS1 a KS3.

Žáci se po dvou hodinách vyučování odebrali s přiděleným pedagogickým dozorem ke KV Areně a v tréninkové hokejové hale se od 10:45-12:45 hod. mohli zúčastnit sportovních radovánek na ledě. Někteří odvážlivci dokonce obuli brusle poprvé v životě. Tato sportovně-společenská akce byla hodnocena jako velmi zábavná, v příštím roce by žáci i učitelé opět uvítali dvouhodinový program.

Žáci měli tuto akci uhrazenou z fondu Klubu přátel keramky, dostali jej jako dárek k Vánocům. Z řad žáků byl velký zájem o vypůjčení bruslí zdarma jako dárek od KV Areny.

Zpracovala: Mgr. Andrea Krejčová

„Keramka na bruslích“ očima žáků

V tento předvánoční čas, dne 21. 12. 2022, jsme všichni ze Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské KV dostali od vedení školy hezký vánoční dar v podobě pronajmutí ledové plochy v KV Areně, který byl financován z klubu přátel keramky. Jednalo se o 3. ročník této akce.

První dvě hodiny jsme měli vyučování, po kterém jsme se následně přesunuli do KV Areny. Měli jsme na bruslení vyhraněné dvě hodiny, během kterých mimo jiné probíhala i školička bruslení, aby se někteří mohli něco málo naučit.

Tato akce má několik benefitů, například jsme se velice pobavili při učení méně zdatných spolužáků, dokonce bych řekl, že jsme se i více sblížili.

Zpracoval: Ondřej Janák
Foto: Ondřej Janák a Štěpán Krejčiřík