ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019

„Oděv a textil, Liberec 2018 aneb Bez textilu by nebylo oděvu“, tak pod tímto názvem se již po šesté konala soutěž pro mladé návrháře a designéry. Ani naše škola nemohla na této soutěži chybět.

Každý rok se do zapůjčených prostor liberecké Textilní fakulty sjíždí žáci z celé naší republiky a také ze Slovenska, aby reprezentovali svoji školu v soutěži, která podporuje vytváření netradičních modelů. „Klání“ má dvě kategorie, jež jsou rozděleny jednak  pro žáky základních škol, a pak také pro žáky středních škol.

V letošním roce jsme do soutěže vyrazili se 4 kolekcemi s celkovým počtem 18 modelů, na jejichž realizaci se společně podíleli žáci druhého a třetího ročníku.

V těžké konkurenci odborných škol bylo úsilí  všech žáků a učitelů našeho oboru  oceněno, a to v podobě 2. místa – za kolekci „HIPPIES“ v kategorii Akademie stylu & módy.

Věřím, že toto ocenění společného úsilí bude pro všechny žáky naší školy obrovskou motivací do další  práce na modelech, a to jak soutěžních, tak i modelů do ročníkových a klauzurních prací.

Zpracovala: Vlasta Kubincová