ODĚV A TEXTIL LIBEREC 2018

IMG_0652

„Oděv a textil  Liberec 2018 aneb Bez textilu by nebylo oděvu“, tak pod tímto názvem se již po páté konala soutěž pro mladé návrháře a designéry.

Dne 17. 9. 2018 se do zapůjčených prostor Textilní fakulty Technické univerzity v Liberci sjeli žáci z celé naší republiky a ze Slovenska, aby reprezentovali svoji školu v soutěži, která podporuje vytváření netradičních modelů. Soutěž má dvě kategorie, které jsou rozděleny jednak  pro žáky základních škol, a také pro žáky středních škol.

Samozřejmě, že i žáci naší Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech, oboru Oděvní design, se rádi účastní tohoto zajímavého setkávání mladých lidí. Stejně tomu bylo i letos, již potřetí, kdy jsme si soutěž opět nemohli nechat ujít.

V letošním roce jsme do Liberce dorazili se 4 kolekcemi s celkovým počtem 18 modelů, na jejichž realizaci se společně podíleli žáci druhého a třetího ročníku. Na soutěž pak dorazilo celkem 58 soutěžních kolekcí. Takové množství modelů pro nás byla na jedné straně spousta nové inspirace, ale na druhé také obrovská konkurence, ve které jsme chtěli obstát co nejlépe, a to už i proto, že do odborné devítičlenné poroty zasedly, mezi jinými, také módní návrhářky Liběna Rochová a Jitka Klett.

V těžké konkurenci odborných škol bylo úsilí  všech žáků a učitelů našeho oboru oceněno, a to v podobě 1. místa za kolekci „MINIMA“ v kategorii Hravá dokonalost, která byla vyhlášena ve spolupráci s firmou PRECIOSA, jež poskytla všem soutěžícím v této kategorii skleněné komponenty na zdobení modelů, a dále speciálním oceněním spolku, pořadatelem soutěže,  za kolekci „Aqua“.

Věřím, že tato ocenění budou pro všechny žáky naší školy obrovskou motivací do další  tvorby modelů, a to jak soutěžních, tak i modelů do ročníkových a klauzurních prací. Všem žákům patří velké poděkování za perfektní reprezentaci naší školy, jsme hrdí na mladé talenty a prezentaci jejich tvořivých nápadů.

fd6f7e4c-4f59-482a-b04a-29a1f55572d0 IMG_0652