Halloween party 2019

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se úderem páté večerní hodiny naše škola proměnila v místo plné hrůzy. Myslím tím ještě větší hrůzy než obvykle – budova se zaplnila křepčením, divnými pohledy, divým smíchem, řevem a k tomu všelijakými příšerami ze světa flory, fauny i ze země mrtvých. Naši žáci i učitelé se totiž proměnili z celkem neškodných bytostí v medúzy, masožravé kytky, skupinu Queen, a také třeba v čarodějnice či prasátka, prostě v to, co je komu blízké.

Jako již tradičně párty probíhala ve vestibulu školy, kde se tancovalo a také se zde vyřezávaly lucerny z dýní. Pokud někdo trpěl arachnofobií či ofidiofobií a chtěl se hodně bát, mohl si to užít, neboť i nefalšovaní zástupci z řad pavouků, hadů se párty zúčastnili. Nebylo by správné, aby lidé v Rybářích o naší párty nevěděli, a tak jsme se jim šli na chvíli předvést v plné parádě ven ke kostelu sv. Urbana a zpět. V osm hodin večer se mlha rozpustila, hluk utichnul a postavy se vypařily.

Halloween na škole tím ale neskončil. Tento rok si ho několik nadšenců prodloužilo až do ranních hodin, neboť jsme nabídli žákům přespání ve škole a mnozí z nich této možnosti využili. Než jsme zalehli, tak jsme koukli na hrůzný či hrozný film a poté jsme už jenom doufali, že zvuky, které se mezi námi ozývaly, patří do běžného života.

Zpracovala: Bc. Zdeňka Ďurkovská