Grafici z GK2 & Designblok Praha 2019

Akce se zúčastnila třída GK2 (obor Grafický design – 12 žáků) pod vedením Mgr. D. Bernatové.

Hlavním výstavním domem Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice. V rámci tohoto areálu se otevírají čtyři specializované prostory. Openstudio – prostor pro designéry, školní ateliéry a studenty, Superstudio – prostor pro výrobce, Designerie – centrální hala s instalací českých tvůrců a Art house – prostor pro sběratelský design. Další instalace jsou umístěny venku. Celková výstavní plocha Designbloku je cca 14000 m².

Do Designbloku se zapojuje také celá řada galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze a otevírají se speciální instalace ve městě.

Openstudio, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců.

Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Představují se zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 70 vybraných výrobců.

V Superstudiu je také umístěna platforma Hospodářské noviny Stage, supported by CzechTrade, na které se odehrává každý den Designbloku doprovodný program přednášek a diskuzí. Zájem žáků byl mimořádně velký. Všichni si pořizovali snímky jednotlivých expozic a produktů a sbírali dostupné tiskové materiály. V následujícím bloku Grafická tvorba a Modelování bude vyhodnocena se žáky exkurze. Akce byla velmi inspirativní a je velkým přínosem pro studium.